Skip to main content

Підтримка країни — обов’язок свідомого бізнесу

Соціальні ініціативи, які впроваджує та підтримує Райф спрямовані на:

  • протидію наслідкам війни;
  • відновлення й розвиток української економіки;
  • забезпечення якісної та безпечної освіти;
  • медичну допомогу постраждалим від війни.

1,3 млрд грн склала допомога від Райфу на гуманітарні ініціативи з початку повномасштабної війни

⠀⠀⠀⠀⠀⠀

За даними українського медіа видання NV Райффайзен Банк є найбільшим донором гуманітарної допомоги серед українських банків за обсягом наданої українцям допомоги.

З початку війни допомога від Райфу на гуманітарні та благодійні ініціативи склала 1,3 млрд грн.

Кожна благодійна гривня конвертується у майбутню Перемогу України. 

Пишаємося українцями. Разом до Перемоги.
#Разом_з_Україною 

Повертаємо дітей до очного навчання разом з проєктом KSE Foundation «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта»

📌 40 млн грн благодійних коштів виділив Райф

ЗАХИСТОК: Безпечна освіта – благодійна ініціатива із облаштування шкіл України укриттями, що має на меті забезпечити 300 українських шкіл надійними та комфортними укриттями для дітей та покликана зробити освіту безпечною.

Олександр Писарук,
Голова правління
Райффайзен Банку

Забезпечення шкіл сховищами - питання "номер один" для освіттнього процесу зараз. Укриття є беззаперечним фундаментом для стабільного навчального процесу, острів безпеки під час війни, що дозволяє навчати та навчатися в очному режимі. Долучення до проєкту - це наша віра у майбутнє України, для успіху якого Україні потрібні прогресивні та освічені люди.

Райффайзен Банк уже виділив 40 млн грн, аби облаштувати близько 100 шкіл та повернути 30 тис. школярів за парти по всій Україні, зокрема на деокупованих територіях.  Станом на початок 2024 року KSE Foundation та Райф повернули до очного навчання понад 20 000 дітей. Облаштовано уже 64 шкільні укриття.

Тимофій Милованов,
Президент Київської школи економіки

Без освіти у жодної країни немає перспектив, – впевнений президент Київської школи економіки Тимофій Милованов. – Нині через війну ми мусимо дбати не лише про те, аби надавати нашим дітям якісну освіту, а й про їхню безпеку під час навчання. Саме тому ми розпочали всеукраїнську кампанію з облаштування укриттів у навчальних закладах.

Протезуємо постраждалих від війни разом з клінікою Superhumans

📌 3 млн грн благодійних коштів виділив Райф

Superhumans — це найсучасніша в Україні спеціалізована клініка з протезування, реконструктивної хірургії та реабілітації дорослих та дітей, що постраждали від війни в Україні.


Місія Superhumans – надати якомога більшій кількості постраждалих від війни максимально якісну допомогу саме в Україні – найсучасніші протези, терапію, гідну якість життя, належну повагу. 

Лікування та все у клініці для пацієнтів є абсолютно безкоштовним. Перших пацієнтів клініка прийняла вже у квітні 2023 року та вже станом на січень 2024 року:

  • 290 пацієнтів отримали протези та проходять різні етапи реабілітації;
  • 59 пацієнтів зараз знаходяться у Superhumans Center;
  • 413 протезів було виготовлено за час існування клініки. 
     

За приблизними оцінками експертів мінімум 30 000 українців уже потребують протезування та операцій із реконструкції обличчя або частин тіла.

Фактична цифра, на жаль, ймовірно виявиться більшою. Тому Райффайзен Банк, вже зараз, як найбільший благодійник серед банків України, долучився до проєкту з протезування постраждалих від війни.

Підтримуємо малий бізнес у спільному проєкті Райфу та Астарти «Сміливі»

📌 10 млн грн благодійних коштів виділив Райф

Грантова програма «Сміливі» – благодійний проєкт для українців, які мають цікаві бізнес-ідеї або вже відкрили власну справу та потребують коштів для її масштабування. Проєкт започаткований у 2022 році агропромхолдингом «Астарта» в партнерстві з Райффайзен Банком.

Місія проєкту – сприяти розвитку малого бізнесу в Україні, допомогти українцям розпочати власний бізнес, а також залучати до підприємництва внутрішньо переміщених осіб, членів сімей військовослужбовців і представників соціально незахищених верств населення.

Учасники під час проєкту проходять курс лекцій з підприємництва у воєнний час, вчаться складати бізнес-плани й залучати інвестиції. Автори найкращих ідей отримують гранти від 30 000 до 80 000 грн на розвиток свого бізнесу.


Віктор Іванчик,
СЕО «Астарта»

Коли ми переможемо – а ми обов’язково переможемо найближчим часом – ці малі підприємці якраз і будуть тією першою травою, що виростає на згарищі.

У першій хвилі було підтримано 25 бізнесів та створено більше 200 нових робочих місць, під час другої хвилі було видано 45 грантів: 19 у категорії «Мікропідприємництво» та 26 у категорії «Самозайнятість». 

Більше про історію проєкту та підприємницькі проєкти читайте у статті Forbes.

Лікуємо та реабілітуємо постраждалих від війни разом з клінікою «Оберіг»

📌 10 млн грн благодійних коштів виділив Райф

Універсальна клініка «Оберіг» - багатопрофільна клініка доказової медицини, яка надає сучасну високо-спеціалізовану медичну допомогу дорослим і дітям.

Життєво важлива ініціатива з реабілітації постраждалих від війни розпочата «Оберегом» влітку 2022 року і з тих пір триває безперервно. Клініка за власний кошт почала тоді лікування і реабілітацію постраждалих від війни пацієнтів, які отримали мінно-вибухові поранення.

Фінансування 10 млн грн розподілено на два роки та забезпечить безперервне лікування і реабілітацію орієнтовно п’яти пацієнтів щомісяця до початку 2025 року. У результаті, як очікується, завдяки благодійному внеску Райфу близько 40-ка важкохворих пацієнтів протягом 15-ти місяців отримають у клініці необхідну медичну допомогу, яка триває у середньому два місяці.

Допомогаємо дітям в Україні із основними потребами безпеки, освіти та здоровʼя

📌 Видаємо благодійні гранти розміром 200 тис. грн

Райффайзен Банк у 2023 році запустив благодійну програму «Дитячий прихисток» для дітей України. Програма спрямована на покращення якості життя українських дітей та підтримку їхнього розвитку. Одним із перших Благодійників програми виступає Благодійний фонд Stepic CEE Charity.


Програма «Дитячий прихисток» має три основні напрямки:
1. Ремонт та оновлення будівель і майна, що використовуються для навчання, лікування та проживання дітей. У межах програми Райф допомагатиме облаштувати комфортні та безпечні місця, де діти проводять час.
2. Освіта та навчання, спрямовані на розширення та забезпечення якісної та безпечної освіти для дітей в Україні.
3. Оздоровлення та реабілітація для дітей, які потребують оздоровлення та реабілітації після фізичних або психологічних травм, включаючи жертв війни. Мова йде про медичне обслуговування, психосоціальну підтримку та інші заходи для покращення їхнього стану.

Подати заявку на отримання гранту можна заповнивши форму на сайті за посиланням.

Творимо разом краще майбутнє для дітей України.
#Разом_з_Україною

Підтримуємо аграріїв та забезпечуємо врожайну посівну разом з ІМК у рамках проєкту BORSCH

📌 1 млн грн благодійних коштів виділив Райф та 600 тис. грн від клієнтів

BORSCH – благодійна ініціатива з підтримки аграріїв з прикордонних і деокупованих територій.  
Проєкт покликаний допомогти українцям з постраждалих від війни регіонів засіяти городи, забезпечити тисячі родин городиною з так званого «борщового набору» та внести свій вклад у продовольчу безпеку України в умовах війни. 

Алекс Ліссітса,
СЕО «Індустріальної
молочної компанії»

Навесні минулого року, щойно Чернігівщина, Сумщина та Київщина були деокуповані, ми запустили благодійний проєкт BORSCH, аби підтримати аграріїв, та звернулися до бізнес‐спільнот по допомогу, – згадує СЕО агропромхолдингу «Індустріальна молочна компанія» Алекс Ліссітса. – Всього вдалося зібрати 20 млн грн на підтримку українців з постраждалих від війни регіонів.

Як лідер з підтримки українських аграріїв, Райффайзен Банк вже другий рік підтримує благодійну ініціативу BORSCH. За 2022 рік команда ініціативи BORSCH доставила насіннєві набори 105 000 домогосподарств. Навесні 2023 року стартував другий етап ініціативи BORSCH. У 2023 році понад 147 000 українських родин з 52 громад у восьми областях України отримали насіннєві набори, а також добрива та засоби захисту для рослин.  

Допомогаємо боротися з наслідками підриву Каховської ГЕС

📌 5 млн грн благодійних коштів виділив Райф

У ніч на 6 червня 2023 року російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС, знищивши одне з найбільших водосховищ України. Це спричинило найбільшу за десятки років екологічну катастрофу в Європі. Для того щоб допомогти подолати наслідки трагедії, фандрейзингова платформа UNITED24 запустила збір «Допоможемо рятувальникам». 

Як і вся Україна, Райффайзен Банк та кожен із його спіробітників згуртувалися для спільного подолання наслідків руйнування Каховської ГЕС. Щоб допомогти подолати наслідки екоциду, Райф перерахував 5 млн грн фандрейзинговій платформі UNITED24 на терміновий збір «Допоможемо рятувальникам».

На зібрані кошти змогли придбати критично важливе спорядження для гуманітарної місії рятувальників на Херсонщині та Миколаївщині. Бульдозери, автокран, екскаватор, телескопічні навантажувачі, рятувальні драбини, мотопомпи, човни для водолазів та розвідки, металошукачі, а також багато різноманітних ручних інструментів — усе це було передано на Херсонщину в перший тиждень після російського теракту на Каховській ГЕС.

Підтримуємо гуманітарні проєкти Червоного Хреста України

📌 166 млн грн благодійних коштів виділив Райф

Товариство Червоного Хреста України – найбільша гуманітарна організація в Україні, що вже 105 років спрямовує свої зусилля на допомогу тим, хто її потребує. Згідно інформації українського Червоного Хреста, Райффайзен Банк України є найбільшим корпоративним благодійником. Як зазначають у Товаристві Червоного Хреста України, Райф є одним із найперших благодійників, хто надав допомогу.

Лілія Зубарєва,
директорка з комунікацій Райффайзен Банку

Ми разом із Україною. До надання допомоги тим, хто її зараз найбільше потребує, ми закликаємо і наших клієнтів. Наша сила у єдності та підтримці один одного.

Від 24 лютого 2022 року УЧХ допоміг вже понад 12 млн українців, що постраждали від війни. За цей час було роздано понад 10,4 млн продуктових та гігієнічних наборів по всій країні
та понад 310 тис. людей було евакуйовано в безпечні місця.

Після підриву Каховської ГЕС команда УЧХ евакуйовувала разом з ДСНС місцеве населення.
Також команда УЧХ займається відновленням інфраструктури, будує прихистки для ВПО, розвиває напрям фізичної та ментальної реабілітації українців.

Закуповуємо медичне обладнання разом з благодійним фондом АТБ

📌 3 млн грн благодійних коштів виділив Райф

Райффайзен Банк надав благодійну допомогу в розмірі 3 000 000 гривень благодійному фонду «АТБ» для спільної закупівлі медичного обладнання для Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова. 


Дніпропетровська обласна клінічна лікарнія ім. Мечникова – одна з найстаріших багатопрофільних лікувальних медичних установ України та один з найбільших медичних хабів України, що надає допомогу та реабілітацію пацієнтам, які постраждали від війни.

На виділені кошти Райф та АТБ закупили найсучасніше обладнання, яке гарно зарекомендувало себе не тільки в Україні, а й у всьому світі, для забезпечення широкого спектру завдань в медичній практиці.

Лікуємо та реабілітуємо постраждалих від війни разом з Добробутом

📌 600 тис. грн благодійних коштів виділив Райф

Від початку вторгнення медична мережа Добробут активно допомагає пацієнтам, що отримали травми внаслідок бойових дій. Українські пацієнти, особливо діти, мають отримувати якісну допомогу попри всі біди та руйнування.

Благодійний фонд Dobrobut Foundation збирає кошти на лікування поранених та травмованих війною пацієнтів, якими опікується команда медичної мережі «Добробут». У квітні 2023 року Райффайзен Банк перерахував 600 тис. грн благодійному фонду Dobrobut Foundation, а також організував можливість для всіх охочих зробити благодійний внесок через додаток Raiffeisen Online. 

#Райф_разом_з_Україною