Новий платіжний стандарт ISO20022 #22 | Raiffeisen Bank Aval Новий платіжний стандарт ISO20022 #23 | Raiffeisen Bank Aval
Новий зручний застосунок MyRaif
Завантажити Завантажити
 • Приватним особам
 • Бізнесу
 • Преміум
 • Корпоративним клієнтам

Райф працює за міжнародним стандартом ISO 20022

Новий платіжний стандарт ISO20022 | Raiffeisen Bank Aval

Що залишилося без змін при переході на міжнародний стандарт ISO 20022 та версію СЕП 4.0

Новий платіжний стандарт ISO20022 #2 | Raiffeisen Bank Aval
Новий платіжний стандарт ISO20022 #3 | Raiffeisen Bank Aval

Операційний час та графік виконання платежів у національній валюті, ініційованих електронними каналами Банку або через СЕП:

 • Операційний час (відправка/ зарахування) – тільки у будні та робочі дні з 9:00 до 17:00
 • Виконання платежів (відправка/ зарахування), які не потребують додаткових перевірок Банком – 7 днів на тиждень з 4:00 до 23:00

Починаючи з 01.12.2023р. платежі із сплати податків, платежі до бюджету, сплата адміністративних послуг, сплата штрафів за порушення правил ПДР необхідно сплачувати виключно зі структурованим призначенням платежу


Підстава змін: Наказ Міністерства фінансів України (далі – МінФін України ) від 22.03.2023р. №148 

Основні зміни описані тут.  


Де відбудуться зміни


Зміст змін


Приклад, особливості


Новий Raiffeisen Business Online з 25.11.2023
З 25.11.2023 у системі (Web-версія і мобільний додаток) буде встановлено контроль, що всі платежі, що сплачуються на рахунки у Держказначействі з МФО «899998» (код ID НБУ) повинні бути створені із структурованим призначенням платежу:
· З 11.07.2023 з’явився новий вид платежу в грн. – БЮДЖЕТНИЙ ПЛАТІЖ, який має 4 типи платежів до бюджету;
· Збільшилась довжина поля «Призначення платежу» у виписках до 420 символів;
· Змінилися файли імпорту/експорту.
Зверніть увагу! Для БЮДЖЕТНИХ ПЛАТЕЖІВ функціонал збереження шаблону у довідник, або створення шаблону такого бюджетного платежу не доступний, про готовність функціоналу Ви будете повідомлені окремо.
Друкована форма платіжної інструкції та відображення у виписках – не змінилося!
Існуючий вид стандартного платежу ПЛАТІЖ ПО УКРАЇНІ – не змінився.
·Raiffeisen Business Online (система «Клієнт-Банк») з 02.12.2023
З 02.12.2023 у системі буде встановлено контроль, що всі платежі, що сплачуються на рахунки у Держказначействі з МФО «899998» (код ID НБУ) повинні бути створені із структурованим призначенням платежу:

· З  22.07.2023 з’явився новий вид платежу в грн – ДО БЮДЖЕТУ, який має 4 типи платежів до бюджету;

· Збільшилась довжина поля «Призначення платежу» у виписках до 420 символів;

· Змінилися файли імпорту;

Важливо! Для користувачів «PC-Banking» та «Автоклієнт» необхідно буде оновити програму до версії 2.0.24.3012 після 02.12.2023р., в іншому випадку - будуть не доступні нові зміни та бюджетні платежі будуть створюватися за “старою” логікою (тобто без структурованого заповнення призначення платежу).
Зверніть увагу! Для БЮДЖЕТНИХ ПЛАТЕЖІВ функціонал збереження шаблону у довідник отримувачів не буде доступний, про готовність функціоналу Ви будете повідомлені окремо.
Друкована форма платіжної інструкції та відображення у виписках – не змінилися!
Існуючий вид стандартного платежу ПЛАТІЖ ПО УКРАЇНІ – не змінився.
Поточні формати файлів експорту залишилися без змін.
Raiffeisen Online з 01.12.2023
Здійснення сплати платежів у бюджет згідно Наказу №148 буде можливе по обмеженій кількості категорії видів податків (єдиний податок, ПДФО, військовий збір, земельний податок, податок на нерухоме майно, єдиний соціальний внесок та деякі інші).
 При спробі виконати в системі Raiffeisen Online платіж за реквізитами IBAN з МФО «899998» (код ID НБУ), Ви отримаєте повідомлення про неможливість виконання платежу на вказаний IBAN та пропозицію перейти у розділ Платежі по категоріях — Платежі до бюджету.
 
 


Каса онлайн
З 21.11.2023 встановлено контроль, що всі платежі, що сплачуються на рахунки в Держказначействі з МФО «899998» (код ID НБУ) повинні бути  створені із структурованим призначенням платежу.
 З 01.07.2023 додано новий розділ «Платежі до бюджету», в якому Ви можете зробити платіж у бюджет згідно вимог Наказу №148, якщо не знайшли необхідну категорію тут.
 
 

Безготівкові платежі у відділенні

З липня 2023 додано 4 шаблони платіжних інструкцій бюджетних платежів, з пам’ятками їх заповнення, за посиланням, для правильного заповнення поля призначення платежу для здійснення платежів у бюджет згідно Наказу №148.
Увага! Якщо необхідно сплатити податки або інший платіж в бюджет за іншу особу/компанію:

· необхідно використовувати розширений (повний) шаблон платіжної інструкції відповідного типу,

· реквізити такої особи/компанії необхідно зазначити у блоці «Фактичний платник».
 
Готівкові платежі в касі відділення  детальніше тут.
З липня 2023 року для здійснення готівкового платежу у касі Банку  необхідно надати інформацію щодо заповнення призначення платежу згідно Наказу №148.
Увага! Також за потреби можна здійснювати сплату податків або інший платіж в бюджет за іншу особу/компанію, в такому випадку необхідно надати дані такої особи/компанії (мінімум назву/ПІБ та код платника податків або ЄДРПОУ).
 
 


Зміни у файлах імпорту та експорту у Raiffeisen Business Online


Що змінилося? 
   

З 25.11.2023 у Новому Raiffeisen Business Online та з 02.12.2023 у Raiffeisen Business Online (система «Клієнт-Банк») при завантаженні файлів імпорту з платежами на рахунки в Держказначействі з МФО «899998» (код ID НБУ) повинні бути заповнені усі необхідні поля для формування структурованого призначення платежу.

З липня 2023:

У файлах імпорту: збільшилась довжина поля «призначення платежу» до 420 символів, додалось 5 нових полів для сплати платежів у бюджет зі структурованим призначенням

У файлах експорту нового Raiffeisen Business Online з 11.07.2023р. створено клони існуючих форматів (Profix, Банк-Клієнт і BM RS), в яких розширено довжину полів «номер документу» – до 35 символів, «назва платника/отримувача» – до 140 символів, «назва банку платника/отримувача» – до 80 символів, «призначення платежу» –до 420 символів, з метою повного відображення інформації у виписках.

 • (Новий Raiffeisen Business Online) Інструкція, де описана нова структура файлу імпорту та експорту, розміщена тут.
 • (Система «Клієнт-Банк») Інструкція, де описана нова структура файлу імпорту, розміщена тут.

Новий платіжний стандарт ISO20022 #4 | Raiffeisen Bank Aval

Зверніть увагу!


1.Вам необхідно самостійно вирішити питання щодо налаштування/ оновлення Ваших внутрішніх систем, що дозволить коректно здійснювати операції з імпорту/експорту документів.

А) Новий Raiffeisen Business Online тут.

B) Raiffeisen Business Online (система «Клієнт-Банк») тут.

2.Якщо в Raiffeisen Business Online (система «Клієнт-Банк») Ви використовуєте наступні додатки, то:

А) Додаток «Автоклієнт» потрібно буде перевстановити перед першим входом в нього після 02.12.2023 та перенести усі діючі Ваші налаштування - без цього він не зможе працювати. Для цього рекомендуємо Вам залучити IT фахівця. Оновлення потрібно виконати згідно інструкції з автоклієнту.

Б) Додаток «PC banking» не буде функціонувати після 02.12.2023 без повторного його перевстановлення, тому просимо Вас:

 • вже зараз перейти на використання Web-версії системи «Клієнт-банк», або
 • після 02.12.2023 перевстановіть додаток «PC banking» згідно інструкції.

Файли імпорту:

 • Якщо Ви не здійснюєте сплату бюджетних платежів з використанням файлу імпорту, то формат файлу імпорту можна не змінювати і використовувати існуючий.
 • Якщо Ви здійснюєте сплату бюджетних платежів з використанням файлу імпорту, але не встигнете зробити необхідні зміни на своїй стороні, Ви зможете здійснити дані платежі через Raiffeisen Business Online вручну.

Файли експорту:

 • Клони усіх форматів файлів експорту (v.2) створені для того, щоб надати у виписці всю існуючу інформацію.
 • Якщо Ви не маєте проблем з виписками у існуючих форматах, Ви можете продовжувати користуватися існуючими форматами файлів експорту, вони не змінюються.
Новий платіжний стандарт ISO20022 #5 | Raiffeisen Bank Aval

Зміни в друкованих формах та інтерфейсах

Новий платіжний стандарт ISO20022 #6 | Raiffeisen Bank Aval
Новий платіжний стандарт ISO20022 #7 | Raiffeisen Bank Aval

У зв’язку з впровадженням структурованого призначення платежу по бюджетних платежах просимо врахувати наступне щодо друкованих форм платіжних інструкцій:

 • У новому Raiffeisen Business Online та Raiffeisen Business Online (система «Клієнт-Банк») вони залишилися без змін.
 • При здійсненні безготівкових операцій на відділеннях, шаблони змінено з 07.07.2023р., їх Ви можете знайти за посиланням. До шаблонів по сплаті бюджетних платежів додано пам’ятки щодо правил заповнення.
 • При здійсненні платежів в касі змінені лише платіжні інструкції по сплаті платежів у бюджет, які потребують структурованого призначення платежу або сплати бюджетних платежів за іншу особу.

Нагадуємо! Новий  Raiffeisen Business Online та Raiffeisen Business Online (система «Клієнт-Банк») не доповнювалися новими опціонними ролями учасників платежу: ініціатор, фактичний платник та фактичний отримувач. У разі необхідності виконати безготівковий платіж із зазначенням додаткових учасників платежу, Ви можете додати даних учасників як додаткову інформацію у поле «Призначення платежу», або провести такий платіж через відділення, надавши платіжну інструкцію на паперовому носії за новою, повною формою.

Платіж буде виконаний згідно тарифів Банку щодо платежів на паперових носіях.

УВАГА! Якщо Вам необхідно сплатити платіж в бюджет на рахунки в Держказначействі з МФО «899998» (код ID НБУ) дані особи, за яку сплачується платіж, обов’язково повинні бути внесені в блок «Фактичний платник» при здійсненні платежів на відділенні або в блок Платник при здійсненні платежу через Касу-онлайн.

Новий платіжний стандарт ISO20022 #8 | Raiffeisen Bank Aval

До уваги приватних виконавців та виконавчих служб

Новий платіжний стандарт ISO20022 #9 | Raiffeisen Bank Aval
Новий платіжний стандарт ISO20022 #10 | Raiffeisen Bank Aval


З 01.04.2023р. на базі міжнародного стандарту ISO 20022 банками, які обслуговують стягувачів, повинна бути реалізована можливість формувати  та надсилати запити на примусове списання (pain.013 Forced debit «Запит на здійснення платіжної операції») до банку платника в електронній формі.

То ж з метою пришвидшення обробки Ваших запитів просимо приватних виконавців та виконавчі служби переходити на відправку запитів на примусове списання в електронній формі.

Новий платіжний стандарт ISO20022 #11 | Raiffeisen Bank Aval
Новий платіжний стандарт ISO20022 #12 | Raiffeisen Bank Aval

Що таке ISO 20022?

Міжнародний стандарт обміну повідомленнями, підготовлений Технічним комітетом ISO TC68 Financial Services, який впровадив Національний банк України в платіжну інфраструктуру України. 

Стандарт впроваджений для платежів IBAN–IBAN та не розповсюджується на операції з цінними паперами, банківські карти, торгові та конверсійні операції.

Новий платіжний стандарт ISO20022 #13 | Raiffeisen Bank Aval
Новий платіжний стандарт ISO20022 #14 | Raiffeisen Bank Aval

Мета НБУ щодо впровадження ISO 20022

Новий платіжний стандарт ISO20022 #15 | Raiffeisen Bank Aval

Платіжний простір

Гармонізувати український платіжний простір зі світовим

Новий платіжний стандарт ISO20022 #16 | Raiffeisen Bank Aval

Реквізити платежів

Розширити реквізити платежів додатковою інформацією

Новий платіжний стандарт ISO20022 #17 | Raiffeisen Bank Aval

Рівень обслуговування

Підвищити рівень обслуговування та ефективності платежів

Новий платіжний стандарт ISO20022 #18 | Raiffeisen Bank Aval

Платіжні інструменти

Збагатити функціональне наповнення платіжних інструментів

Новий платіжний стандарт ISO20022 #19 | Raiffeisen Bank Aval

Автоматизація платежів

Підвищити рівень автоматизації платежів

Основні зміни при впровадженні ISO 20022

Затвержено новий закон Про платіжні послуги та Стандарт ISO 20022

Новий платіжний стандарт ISO20022 #20 | Raiffeisen Bank Aval
Новий платіжний стандарт ISO20022 #21 | Raiffeisen Bank Aval