Ліміт для переказів фізичних осіб
10 грудня 2024 року за ініціативи банківського сектору було підписано Меморандум, згідно якого встановлюються ліміти на перекази фізичних осіб. Ініціатива була прийнята всіма найбільшими банками країни та спрямована на зменшення тіньового сектору економіки, а також протидії використанню “дропів“.
Ключові моменти меморандуму викладені на сайті НБУ.
Райффайзен банк, як підписант та виконавець Меморандума вживає заходи з належної перевірки клієнтів та відповідно застосовує ліміти на здійснення переказів передбачених Меморандумом та вимогами діючого законодавства.
Банк має право запроваджувати та змінювати обмеження на здійснення операцій переказу коштів з усіх Поточних та Карткових рахунків Клієнта, відкритих у Банку, на рахунки будь-яких інших контрагентів з врахуванням запровадженого у Банку ризик-орієнтованого підходу.
За відсутності документального підтвердження доходів Клієнта Банк може встановити ліміт в розмірі від 50 тис. до 100 тис. гривень в місяць.
Важливо! Перекази між власними рахунками, відкритими в одному банку не обмежуються (включаючи операції переказів з картки на картку та IBAN перекази).
Які платежі підпадають під ліміт?
- Платежі на картки інших фізичних осіб з MyRaif та Raiffeisen Online
- Платежі на власні картки, відкриті в інших банках, з MyRaif та Raiffeisen Online
- Платежі на картки інших банків через мобільні застосунки цих банків
- Платежі на картки інших банків з використанням сторонніх платіжних сервісів
- Перекази на фізичних осіб за IBAN також враховуються.
Для того, щоб підвищити встановлені ліміти, необхідно звернутися до Банку у будь який зручний спосіб з запитом про підвищення встановлено ліміту, надавши актуальну інформацію щодо місця роботи та документу, що підтверджує дохід. Ліміт буде встановлено відповідно до вашого місячного доходу.
Як оновити інформацію про дохід?
Щоб оновити інформацію про дохід, місце роботи зверніться на email [email protected] за посиланням https://tinyurl.com/yc86ker7, у відділення банку або до чату підтримки в застосунку MyRaif за додатковими роз’ясненнями.
Надайте один із документів, що підтверджує ваші доходи:
- податкова декларація;
- податкова декларація платника єдиного податку ФОП;
- довідка з податкової про отримані доходи та сплачені податки;
- довідка про нарахування заробітної плати, соціальних виплат чи пенсії;
- довідка ОК-7 (із застосунку Дія).
Перелік документів може бути розширений.
При надсиланні на електронну адресу, документи мають бути у форматі pdf та завірені ДІЯ/КЕП підписом з розширенням pdf.p7s. Інструкція з підписання КЕП за посиланням https://raiffeisen.ua/storage/files/instruktsiia-kep.pdf
Ми перевіримо ваші доходи та надамо відповідь упродовж одного робочого дня.
Якщо ви ведете волонтерську діяльність, ми не будемо встановлювати ліміт у 100 000 гривень для переказів з картки на картку.
Як зробити переказ на суму вище встановленого ліміту?
Щоб зробити переказ коштів на суму вище встановленого ліміту необхідно звернутись на email email [email protected] за посиланням https://tinyurl.com/yc86ker7, у відділення банку або до чату підтримки в застосунку MyRaif за додатковими роз’ясненнями.
Надайте один із документів, що підтверджує джерело походження коштів:
- Продаж майна (квартира, автомобіль, інше рухоме та нерухоме майно)
- Отриманням бонусів/премії/дивідендів
- Кредит, отриманий в банку
- Кошти розміщені на рахунках (поточні/карткові)/депозиті/ОВДП/на рахунках до вимоги
Як підтвердити, що ви волонтер?
Для підтвердження, що ви волонтер, зверніться на email [email protected] за посиланням https://tinyurl.com/ysf8amtu, у відділення банку або до чату підтримки в застосунку MyRaif за додатковими роз’ясненнями.
Надайте щонайменше 2 підтвердження із переліку:
— посвідчення або витяг з реєстру, що підтверджує реєстрацію вас як волонтера;
— офіційний лист від державного органу або військової частини щодо співпраці з вами та замовлення товарів або продукції відповідного призначення;
— офіційний лист-пояснення з детальним описом волонтерської діяльності (у листі зазначте основних отримувачів допомоги, спонсорів, способи отримання замовлень і пошуку товару, методи вибору контрагентів, закупки та строки виконання замовлення з підтвердними документами);
— посилання на відкриті джерела з фото чи відео про волонтерську діяльність (це можуть бути сайти фондів чи організацій зі спільними проектами, сторінки чи групові чати в соцмережах тощо).
Ми перевіримо вашу діяльність і надамо відповідь упродовж 2 робочих днів.