Райффайзен Банк приєднався до кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай | Raiffeisen Bank Aval Райффайзен Банк приєднався до кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай #2 | Raiffeisen Bank Aval
Бережіть себе. Все онлайн в Raiffeisen Online.
Завантажити Завантажити
Увійти Перекази та Платежі
Райффайзен Банк приєднався до кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай #11 | Raiffeisen Bank Aval Райффайзен Банк приєднався до кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай #12 | Raiffeisen Bank Aval Райффайзен Банк приєднався до кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай #13 | Raiffeisen Bank Aval Райффайзен Банк приєднався до кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай #14 | Raiffeisen Bank Aval Райффайзен Банк приєднався до кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай #15 | Raiffeisen Bank Aval Райффайзен Банк приєднався до кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай #16 | Raiffeisen Bank Aval
Ukr
04 Травня 2023

Райффайзен Банк приєднався до кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай

Райффайзен Банк приєднався до Всеукраїнської інформаційної кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай, яка стартувала в Україні 3 травня.

Кампанія ініційована Національним банком України та стане продовженням першого подібного проєкту, що успішно пройшов у 2020 році та також був підтриманий Райфом. Цього разу інформаційна кампанія триватиме до кінця року по всій Україні.

Її учасники ставлять за мету спільними зусиллями поліпшити обізнаність громадян та нагадати їм про основні правила безпеки під час безготівкових розрахунків, особливо в інтернеті. Детальну інформацію про кампанію та правила поведінки у віртуальному просторі можна буде отримати, в тому числі, через оновлену тематичну вебсторінку #ШахрайГудбай.

Під час повномасштабної війни платіжне шахрайство не зникло, навпаки спостерігалося збільшення проявів кібершахрайства та кіберзлочинності. Найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками в Україні, як і у світі, традиційно залишається соціальна інженерія.

Сума збитків усіх банків, торговців, клієнтів від незаконних дій із платіжними картками за минулий рік становила понад 481 млн грн. Це на 46% більше, ніж у довоєнному 2021 році. Кількість незаконних дій з платіжними картками, за якими понесено збитки, зросла на 8%.

Водночас, якщо порахувати рівень збитків від незаконних дій із платіжними картками в загальній сумі всіх видаткових операцій з платіжними картками, то він залишився відносно низьким. Так, на один мільйон гривень видаткових операцій із використанням платіжних карток на незаконні дії/шахрайські операції припадало 69 гривень. Це не набагато більше ніж у 2021 році (65 гривень) та свідчить про те, що минулого року сума збитків від шахрайства зростала співставно із зростанням суми операцій з платіжними картками українських банків.

При цьому 86% від загальної кількості випадків платіжного шахрайства за 2022 рік відбулися в інтернеті і лише 14% – через фізичні пристрої (торговельна мережа, банкомати, пристрої самообслуговування). А отже усім власникам платіжних карток варто знати та виконувати прості правила безпечних розрахунків, аби не піддаватися на хитрощі шахраїв.

Під час кампанії Національний банк спільно з партнерами будуть нагадувати ці прості базові правила платіжної безпеки. Із основних правил:

необхідно тримати в секреті смс-коди від банків та мобільних операторів, три цифри на звороті картки (CVV-код), логіни та паролі від інтернет-банкінгу;

перш ніж ввести в будь-яку форму дані своєї платіжної картки або паролі до інтернет-банкінгу, необхідно перевірити URL-адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що користувач опинився на фішинговому сайті.

Крім того, планується провести масштабну просвітницьку роботу в навчальних закладах. Із 3 квітня до 31 травня 2023 року триватимуть освітні заходи для навчальних закладів, спрямовані на підвищення рівня знань дітей та молоді з платіжної безпеки. Для цих освітніх заходів було створено окремий сайт, де описано детальні умови участі в марафоні та конкурсах: https://promo.bank.gov.ua/marathon-stopfraud.

Довідково

Національний банк проводить Всеукраїнську інформаційну кампанію з платіжної безпеки #ШахрайГудбай разом із Департаментом кіберполіції Національної поліції України, а також за підтримки Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору».

Генеральні партнери: Міністерство юстиції України, Безоплатна правова допомога, Держспецзв'язку, Міністерство соціальної політики, ПРОСТІР, ПриватБанк, OLX.ua, Novapay, Київстар, Lifecell, Portmone, Mastercard, YASNO – постачальник електроенергії, газу та рішень з енергоефективності, Асоціація ЄМА, ADRA Ukraine

Інформаційні партнери: Ощадбанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк, Укргазбанк, ПУМБ, Укрсиббанк, ОТП Банк, Сенс Банк, Креді Агріколь Банк, Кредобанк, Таскомбанк, А-Банк, Банк Восток, Банк Кредит Дніпро, МТБ Банк, Акордбанк, Банк Альянс, Ідея Банк, Правекс Банк, Банк Глобус, Комерційний Індустріальний Банк, Конкорд Банк, Банк Кліринговий Дім, Банк інвестицій та заощаджень, Радабанк, Індустріалбанк, Кристалбанк, Агропросперіс Банк, УкрБудІнвестБанк, РВС Банк, Юнекс Банк, Банк Український капітал, Банк 3/4, Мотор-Банк, Комінвестбанк, Перший Інвестиційний Банк, Полікомбанк, Банк Портал, БТА Банк, Український банк реконструкції та розвитку, Альпарі Банк, Фокстрот, Comfy, Епіцентр, ГО "ВСАД "IT-бабусі", SOCAR, WOG, Prom.ua, Visa, ВАФК