Райф гарантує виробництво 31 інноваційного тролейбуса для Миколаєва | Raiffeisen Bank Aval Райф гарантує виробництво 31 інноваційного тролейбуса для Миколаєва #2 | Raiffeisen Bank Aval
Новий зручний застосунок MyRaif
Завантажити Завантажити
Увійти Перекази та Платежі
Райф гарантує виробництво 31 інноваційного тролейбуса для Миколаєва #11 | Raiffeisen Bank Aval Райф гарантує виробництво 31 інноваційного тролейбуса для Миколаєва #12 | Raiffeisen Bank Aval Райф гарантує виробництво 31 інноваційного тролейбуса для Миколаєва #13 | Raiffeisen Bank Aval Райф гарантує виробництво 31 інноваційного тролейбуса для Миколаєва #14 | Raiffeisen Bank Aval Райф гарантує виробництво 31 інноваційного тролейбуса для Миколаєва #15 | Raiffeisen Bank Aval Райф гарантує виробництво 31 інноваційного тролейбуса для Миколаєва #16 | Raiffeisen Bank Aval
Ukr
06 Червня 2024

Райф гарантує виробництво 31 інноваційного тролейбуса для Миколаєва

Райффайзен Банк надав банківські гарантії підприємству ПОЛІТЕХНОСЕРВІС (м. Бровари, Київська область), що має виробити для міста Миколаєва 31 інноваційний тролейбус до квітня 2025 року. Гарантії видано на суму 182,2 млн грн (еквівалент 4,3 млн євро) терміном до трьох років. Проєкт реалізується в рамках програми ЄБРР з оновлення громадського транспорту в містах України. Перші тролейбуси вже працюють на маршрутах Миколаєва.

Унікальність нових тролейбусів в тому, що вони можуть проїхати в автономному режимі 20 км в залежності від погодних умов, рельєфу маршруту та завантаженості тролейбуса завдяки встановленим системам автономного ходу, які є власною розробкою ТОВ «ПОЛІТЕХНОСЕРВІС». Технічний ресурс тролейбусів становить 10 років.

Тролейбуси є повністю низькопідлоговими та пристосованими для користування людьми з обмеженими фізичними можливостями, а також з дітьми у кріслах колісних. Тролейбуси мають сучасний дизайн, обладнані кондиціонерами для водія та салону пасажирів, зовнішнє оповіщення пасажирів про маршрут руху для пасажирів, які перебувають на зупинках, сучасні системи відео нагляду та інформування пасажирів.

«Наші тролейбуси пройшли сертифікацію за міжнародними стандартами та є екологічним видом транспорту, оскільки не спричиняють викидів до атмосфери міста. Унікальність підприємства ПОЛІТЕХНОСЕРВІС як українського виробника полягає у тому, що це єдиний вітчизняний виробник систем керування тягою пасажирського електротранспорту з повноцінною автоматизацією усіх процесів. У період з 2019 по 2023 роки наше підприємство виготовило 90 тролейбусів для українських міст: Харкова, Вінниці, Чернівців. Зараз завдяки фінансуванню від Райфу ми оновимо тролейбусний парк Миколаєва», — зазначив директор ПОЛІТЕХНОСЕРВІСу Микола Кугут.

Броварське підприємство має власну розробку та виробництво літій-іонних тягових акумуляторних батарей. Дана розробка передбачає можливість виготовляти блоки батарей різної потужності з можливістю адаптувати їхні розміри під можливості розміщення в тролейбусі. Батарейні блоки мають сучасну автоматизовану систему керування зарядом розрядом батарей, а також зарядний пристрій, який дозволяє здійснювати заряджання батарей під час руху тролейбуса від контактної мережі. Це дозволяє уникнути простоїв тролейбусів на кінцевих зупинках для заряджання.

Крім того, ПОЛІТЕХНОСЕРВІС працює над створенням прототипу тролейбуса, що працюватиме на альтернативних джерелах енергії.

«Фінансування соціальних, екологічних та інфраструктурних проєктів зі значною інноваційною складовою є одним з пріоритетів Райфу. У Миколаєві мешкають багато наших клієнтів, працюють наші співробітники у відділеннях, серед яких є і ветерани. Тому для нас також важливим є те, що вони матимуть комфортніший та доступніший транспорт, а інфраструктура міста відновлюватиметься. Разом із нашими клієнтами робимо свій внесок у відновлення України», — зазначила заступниця голови правління Райффайзен Банку Лариса Бондарєва.

У 2019 році ЄБРР затвердив кредитування на суму 20 млн євро для комунального підприємства «Миколаївелектротранс», щоб допомогти місту майже повністю оновити свій тролейбусний парк. Це фінансування здійснюється в рамках програми ЄБРР з розвитку громадського транспорт в містах України, що дозволяє понад шести мільйонам мешканців 12 міст України скористатися поліпшеним громадським транспортом. У квітні 2023 року уряд Данії схвалив додаткові 3,9 млн євро інвестиційного гранту для спільного фінансування проєкту для підтримки постійних критичних інвестицій в міську транспортну інфраструктуру та забезпечення безперервного надання важливих громадських транспортних послуг в Миколаєві під час триваючої війни в Україні.

«Миколаєву цей транспорт дуже потрібний, він буде курсувати до віддалених районів міста. Під час повномасштабного вторгнення ми втратили частину громадського транспорту внаслідок обстрілів. Звичайно, що потрібно було, - передали військовим. Тому сьогодні місто активно працює над тим, щоб оновити і автобусний, і тролейбусний парк. Додам, що на підприємстві «Миколаївелектротранс» наразі готуються до прийому нової техніки. Для водіїв та робітників, які проводитимуть технічне обслуговування тролейбусів, також організують навчання», — прокоментував міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич.